SemKRK #5 – podsumowanie

SemKRK #5 – podsumowanie
Podziel się tym wpisem...Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone

SemKRK to event, dzięki któremu każdy w zamian za symboliczne wpisowe może cieszyć się nie tylko darmowym piwem i kawałkiem smacznej pizzy ale przede wszystkim możliwością spędzenia konstruktywnie piątkowego wieczoru. W nieco ponad 2 godziny można posłuchać o różnych aspektach dość obszernego zagadnienia jakim bez wątpienia jest SEM. Tym razem w programie znalazło się sporo miejsca zarówno dla osób zainteresowanych kampaniami AdWords jak i SEO a nawet analityką.

Prezentacje na SemKRK #5

Tą piątkowe popołudnie było wiec okazją aby posłuchać nieco o długim ogonie w SEO oraz optymalizacji sklepów internetowych a właściwie jednej z kluczowych ich części a wiec karty produktu. W kwestii SEO spojrzeliśmy również na to co realnie przynosi nam 2017 rok i jak zmienił się świat po wejściu Pingwina 4.0. Zainteresowani płatnymi kampaniami mogli się przekonać czy też popełniają najczęściej spotykane błędy i co za tym idzie przepalają swoje budżety reklamowe.

Dodatkowo mieliśmy okazję poznać bliżej kampanie DSA i ich realne możliwości, które okazały się całkiem interesujące. To zaiste pyszne danie jakim bez wątpienia było SemKRK #5 zostało doprawione przyprawą wprost idealną do takich potraw a więc analityką nadają perfekcyjny smak i wieńczącą ten jakże udany wieczór.

Przez dotychczasowe edycje SemKRK przewinęło się już wiele osób interesujących się różnymi obszarami marketingu internetowego i patrzących na e-marketing z tak naprawdę różnych perspektyw. Część z nich pojawiała się jednostkowo na konkretnych edycjach będąc zainteresowana konkretnymi zagadnieniami jednak wiele osób zostało stałymi bywalcami.

Można byłoby więc zadać sobie pytanie co tak naprawdę przyciąga ludzi do tych spotkań? Dlaczego decydują się co pewien czas poświęcić swój wolny wieczór na to aby pojawić się w Pauza In Garden i słuchać przez blisko 2 godziny o blaskach i cieniach marketingu w sieci? Zapewne ile osób tyle byłoby odpowiedzi bo każdym kierują nieco inne pobudki i każdy ma też nieco inne oczekiwania wobec takich wydarzeń.

Sądzę jednak, że w tych zróżnicowanych odpowiedziach pojawiałyby się pewne kwestie wspólne dające pewien obraz tego czym tak naprawdę jest SemKRK. Mowa tu przede wszystkim o inspiracji, której bez wątpienia dostarczają prezentacje, które mamy okazję podziwiać podczas kolejnych edycji. Jednak w oczywisty sposób wynika ona w pewien sposób z wiedzy, której całe masy dostarczają nasi prelegenci będący zazwyczaj praktykami z wieloletnim doświadczeniem. Nie można też zapominać o niezwykłej atmosferze jaką tworzymy tak naprawdę my wszyscy jako uczestnicy oraz niepodrabialny klimat Pauza In Garden.

Już wcześniej opisujac SemKRK #5 posłużyłem się kulinarnym porównaniem i tak też chyba pozostaje zakończyć to podsumowanie. Mamy tu bowiem do czynienia z daniem, w przypadku którego proporcje składników zostały dobrane w niemal doskonały sposób i być może właśnie receptura stojąca za tym jest jedną z tajemnic sukcesu. Jednocześnie jednak występuje tu niezwykła różnorodność smaków, trafiająca w zróżnicowane gusta i pozwalająca się rozsmakować szerokiemu gronu odbiorców.

Podziel się tym wpisem...Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone