Usuwanie infekcji stron internetowych

Rosnąca popularność systemów zarządzania treścią (CMS) to z jeden strony dobra wiadomośc dla użytkowników, którzy pomimo braku specjalistycznej wiedzy są w stanie sami zarządzać swoją stroną internetową w niezwykle intuicyjny sposób. Z drugiej jednak strony najchętniej wykorzystywane rozwiązania tego typu takie jak WordPress czy Joomla coraz częściej bywają ofiarą ataków mających na celu przejęcie kontroli nad witryną lub też zainfekowanie jej złośliwym oprogramowaniem, które następnie atakować będzie użytkowników odwiedzających stronę.

Bywa również że efekty infekcji są niedostrzegalne na pierwszy rzut oka bowiem na stronie mogły np. zostać dodane dodatkowe linki ukryte przy pomocy odpowiedniego stylowania lecz widoczne w kodzie strony a co za tym idzie indeksowane przez roboty wyszukiwarek odwiedzające witrynę. Obecność tego typu odnośników może pozostawać niezauważona przez naprawdę długi czas a jedynym objawem ich istnienia może się okazać spadek strony internetowej w wynikach wyszukiwania. Jest to efekt tego, że takie linki najczęściej kierują do stron infekujących złośliwym oprogramowaniem lub też takich zawierających treści takie jak hazard czy pornografia.

Tak czy inaczej bez względu na rodzaj ataku zazwyczaj oznacza on dla nas konkretne straty. W przypadku gdy jego efekty są bezpośrednio odczuwalne przez użytkowników a więc nasza witryna nie dzaiła prawidłowo a dodatkowo jeszcze infekuje komputery użytkowników złosliwym oprogramowaniem to tracimy zarówno finansowo jak i wizerunkowo. Nawet gdy efekty ataku na naszą stronę nie są aż tak dotkliwe to i tak musimy liczyć się ze stratami w postaci choćby wspomnianych już spadków pozycji.

Zapewniam kompleksową pomoc na wszystkich etapach walki z infekcją strony. Przede wszystkim pdstawą zawsze jest ustalenie przyczyny ataku, jego skali i tego jak znaczące szkody zostały poczynione na stronie. Kolejnym krokiem jest usunięcie efektów infekcji a co za tym idzie przywrócenie pełnej sprawności witryny. Na koniec pozostaje tylko pozbycie się luk za pośrednictwem których doszło do infekcji oraz dodatkowe zabezpieczenie strony tak aby ograniczyć ryzyko ponownego ataku w przyszłości.

Kim jestem?


Nazywam się Łukasz Kołodziejczyk i tematyką marketingu internetowego interesuję się nieprzerwanie już od kilku lat. Ciągle staram wyznaczać sobie ambitne cele, których realizacja zapewnia niezmierną satysfakcję a jednocześnie stanowi bodziec do tego aby stawiać kolejne kroki prowadzące do rozwoju mojej kariery zawodowej.

O mnie

Kontakt