Najciekawsze spotkania branżowe 2017

Najciekawsze spotkania branżowe 2017
Podziel się tym wpisem...Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone

Początek roku 2017 to odpowiedni czas na to aby spojrzeć co ciekawego będzie się działo w dziedzinie interesujących, branżowych spotkań czy szkoleń w ciągu najbliższych miesięcy. W czasie różnego rodzaju kongresów, spotkań czy warsztatów z pewnością będzie okazja nie tylko nauczyć się czegoś nowego ale również poznać wielu interesujących ludzi. Branżowe wydarzenia to niebywała okazja spotkać na żywo praktyków specjalizujących się z przeróżnych obszarach. Ich cechą wspólną jest bez wątpienia to, że dzieląc się wiedzą bazują na swoim realnym doświadczeniu.

Styczeń

31. Czwartek Social Media w Katowicach

Seria spotkań obok której nie może przejść obojętnie nikt kto naprawdę na serio interesuje się branżą social media. Tym razem tematem przewodnim będzie zawód social media managera a więc stanowisko, które z pewnością było a w przypadku wielu osób nadal jest jeszcze powodem do dumy przed znajomymi, którym z nieskrywaną satysfakcją tłumaczy sie złożone niuanse swojej pracy. Coraz częściej słyszy się jednak, że czasy gdy prawdziwy social media ninja był realnie potrzebny już bezpowrotnie mijają. Czy faktycznie jest to prawda czy też nadal dla prawdziwych specjalistów od mediów społecznościowych jest jeszcze miejsce na rynku pracy? O tym właśnie będzie okazja porozmawiać przy okazji 31. Czwartku Social Media w Katowicach.

SemKRK #4

SemKRK to cykl spotkań branży SEM, który już na stałe zapisał się w krakowskim harmonogramie interesujących wydarzeń branżowych. Każdy kto interesuje się szeroko pojętym Search Engine Marketingiem czy też analityką z pewnością powinien rozważyć udział w tym wydarzeniu, o którego skali popularności niech świadczy choć fakt, że limitowana pula biletów zazwyczaj rozchodzi w przeciągu maksymalnie kilku minut od startu rejestracji. 27 stycznia będzie okazja posłuchać aż 6 prelegentów, którzy opowiedzą między innymi o tajnikach technicznego SEO, o tym jakie korzyści płyną z synergii działań w zakresie email marketingu i SEMu czy też o tym jak przy pomocy narzędzi udostępnianych przez Google promować swoją aplikację.

Luty

TechKlub Kraków – HR w nowych technologiach

Techklub Kraków to jeden z tych cyklów spotkań, które już na stałe zagościły na eventowej mapie Krakowa. Cykliczne spotkania fanów nowych technologii i oferowanych przez nie rozwiązań nieustannie przyciągają wielu chętnych do Pauzy In Garden. Jest to świetna okazja aby przekonać się jak postęp technologiczny w praktyce oddziałuje na przeróżne obszary naszego życia i jak może zmieniać je na lepsze. Tematem drugiego w 2017 roku spotkania będzie HR w nowych technologiach i nie tylko spojrzymy na to jak prezentuje się przyszłość HRu ale również jak już obecnie można wykorzystać nowoczesne technologie w rekrutacji czy też czym w praktyce jest candidate experience.

29. Czwartek Social Media w Krakowie

Czwartki Social Media to inicjatywa z powodzeniem realizowana już od pewnego czasu w wielu miastach w Polsce. Cykliczne spotkania są niebywałą okazją do tego aby posłuchać co prawdziwi branżowi spece mają do powiedzenie w zakresie naprawdę przeróżnych tematów dotyczących mediów społecznościowych. Tematem przewodnim będzie Instagram i dlatego tym razem będziemy mieli zaszczyt posłuchać ludzi, którzy poznali już chyba Insta jak mało kto a więc speców od „Suchara Codziennego”. Współtworzenie jednego z najpopularniejszych profili na Instragramie jest chyba najlepszą rekomendacją przemawiającą za tym że warto posłuchać co ciekawego mają do powiedzenia. Gdy do tego dodamy jeszcze drugi temat jakim będzie omówienie tajników współpracy Igersami to z pewnością nikt kogo interesują media społecznościowe a już w szczególności Instragram nie może tego przegapić.

Analyze It

Prawdziwi fani analityki z pewnością nie mogą narzekać na nadmiar interesujących wydarzeń branżowych. Tym bardziej warto zainteresować się konferencją Analyze It, w ramach której będzie okazja przez cały dzień czerpać wiedzę od branżowych praktyków.

WordUp Silesia #8

WordUp Silesia #8 skupi się na tematyce SEO tak więc jest to szansa posłuchania o tym jak odpowiednio zadbać o swojego WordPressa aby przyciągnąć na niego ruch z Google. Posłuchamy między innymi o tym jak wykorzystać potencjał Yoast SEO a wiec niezwykle przydatnej wtyczki, która z pewnością pomoże nam przekonać Google, że warto polubić naszą stronę. Do tego dochodzi niezbyt często poruszany temat taksonomii i potencjału ich wykorzystania właśnie w kontekście SEO i budowania swojej widoczności w wynikach wyszukiwania.

Marzec

I <3 Marketing & Social Media 1-2.03.2017

Choć to stosunkowo młoda inicjatywa to jednak konferencja I <3 Marketing zdążyła już sobie wyrobić markę oraz uznanie w środowisku specjalistów od online marketingu. Spora w tym zasługa doborowego towarzystwa prelegentów, którzy mieli okazję dzielić się swoją wiedzą podczas dotychczasowych edycji. Jednak jeśli ktoś dotychczas uważał, że to wszystko na co stać organizatorów to grubo się mylił bowiem najbliższa edycja to aż dwa dni wypełnione wiedzą marketingową praktycznie po brzegi. Przez te dwa dni będzie okazja wysłuchać ponad 30 prelegentów tak więc z pewnością trzeba przygotować swój umysł na naprawdę potężną dawkę wiedzy a notesy na ogromną liczbę notatek bo z pewnością będzie co zapisywać.

CRASH Mondays No 1: Copywriting

W świecie marketingu przez lata pojawiło się wiele różnych teorii, które przez lata zdążyły się zakorzenić głęboko w świadomości specjalistów działających w tej dziedzinie. Za sprawą CRASH Mondays nadarza się doskonała okazja aby zająć się konfrontacją tych teorii, które często można byłoby określić wręcz mitami branżowymi z realną rzeczywistością. Któż mógłby zrobić to lepiej jak nie doświadczenie praktycy, którzy umiejętnie potrafią ocenić co jest w tym wypadku prawdą a co zwykła bujdą, którą z czystym sumieniem można włożyć między bajki. Pierwsza edycją CRASH Mondays będzie poświęcona copywritingowi bowiem obecnie właśnie to słowo pisane i tego typu content nadal jest jednym z bazowych elementów działań marketingowych w świecie online.

Mobile Trends Conference 2017

Żyjemy w świecie mobile co chyba nie ulega już żadnym wątpliwościom. Technologie mobilne stały się nieodłącznymi towarzyszami naszego życia czyniąc je w wielu aspektach wygodniejszym, łatwiejszym. Mobile Trends Conference 2017 to trzy dni wypełnione wiedzą czerpaną z inspirujących prezentacji. Za sprawą różnorodności tematów w różny sposób powiązanych z branżą mobilną praktycznie znajdzie coś dla siebie w programie konferencji.

Szkolenie Startup – jak rozpocząć swój biznes?

Startup to pojęcie z jakim spotykamy się w dzisiejszych czasach coraz częściej. Momentami bywa ono już tak często używane, że wręcz powszednieje nam jako przypisywane niemal każdej nowej firmie pojawiającej się na rynku. Jeśli więc chcemy się tak naprawdę zabrać za budowę własnego startupu to warto zaczerpnąć wiedzy i skorzystać z doświadczenia kogoś kto naprawdę się zna na startupach. Kimś takim jest bez wątpienia Artur Kurasiński a więc człowiek, który o tej branży wie chyba niemal wszystko. To właśnie on poprowadzi szkolenie podczas którego omówi kluczowe aspekty tworzenia startupu. Począwszy od konfrontacji swojego pomysłu z rynkowymi realiami poprzez budowę zgranego zespołu i tworzenie strategii marketingowej aż po realne wyliczanie ile tak naprawdę to wszystko będzie nas kosztować.

Kongres Online Marketing 2017

Jest to wydarzenie, w czasie którego prelegenci starają się wyjść na przeciw realnym problemom z jakimi borykają się obecnie firmy przy prowadzeniu działań marketingowych w świecie online. Ich prezentacje to tak naprawdę praktyczne rozwiązania konkretnych zagadnień, w tym wypadku nie ma miejsca na teorię. Kongres Online Marketing 2017 to wydarzenie, którego organizatorzy w pełni rozumieją odmienne potrzeby firm działających w sektorach B2B i B2C. Właśnie dlatego w ramach tego kongresu przygotowano dwie odrębne ścieżki tematyczne, które dopasowane zostały precyzyjnie do potrzeb konkretnego typu biznesów. Nowością w tym roku będzie dodatkowo możliwość robienia notatek w dość nowatorski sposób bezpośrednio na pokazywanych prezentacjach.

Podsumowanie

Jak widać w przygotowanym zestawieniu w roku 2017 nie ma miejsca na nudę i osoby pragnące się rozwijać z pewnością znajdą dla siebie wiele interesujących wydarzeń. Jak co roku osoby pragnące rozwijać się zarówno w dziedzinie online marketingu jak i innych mniej czy bardziej pokrewnych dziedzinach będą miały w czym wybierać. Całe mnóstwo różnego rodzaju kongresów, warsztatów czy nawet zwykłych spotkań branżowych odbywa się praktycznie każdego miesiąca i rok 2017 z pewnością nie będzie pod tym względem gorszy.

Podziel się tym wpisem...Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone