Skąd czerpać wiedzę?

Skąd czerpać wiedzę?
Podziel się tym wpisem...Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone

W obecnych czasach nieustanny rozwój jest stałym elementem kariery zawodowej w wielu branżach. Poszerzanie zakresu swojej wiedzy, nabywanie nowych umiejętności i zdobywanie bezcennego doświadczenia pozwalającego podejmować bardziej trafne decyzje zawodowe jest niezbędne gdy chcemy odnieść sukces. Powstaje jednak pytanie jak zdobywać tą tak potrzebną wiedzę i dbać o swój ciągły rozwój? Na szczęście obecnie sposobów na to jest naprawdę wiele i przy odrobinie chęci możemy nawet nauczyć się czegoś nie wychodząc z domu bowiem takie możliwości daje współczesna technologia.

Webinary

Jest to forma przekazywania wiedzy ciesząca się od pewnego czasu rosnącą popularnością. W ramach webinariów można poszerzyć swoją wiedzę z zakresu wielu dziedzin jednak jest z nimi jeden zasadniczy problem a mianowicie ich charakter. Obecnie niemal każdego dnia organizowane są jakieś webinary jednak wiele z nich jest typowo komercyjna i naprawdę przydatnej wiedzy jest na nich przekazywane stosunkowo niewiele a są one skupione przede wszystkim na próbie sprzedania czegoś. Może to być oferta kursu z danej tematyki ale też konkretny produkt lub usługa do których webinar jest właśnie nawiązaniem. Plusem jest niewątpliwie fakt, że webinary najczęściej są dostępne w pełni za darmo i mimo wszystko można znaleźć wiele wartościowych gdy tylko wie się gdzie należy ich szukać. Dobrym źródłem informacji o interesujących webinarach mogą być choćby grupy tematyczne na Facebooku.

Książki

Źródło wiedzy znane tak naprawdę od niepamiętnych czasów i nadal sprawdzające się bardzo dobrze pomimo ciągłego rozwoju technologii i powstawania potencjalnych alternatyw. Pomimo bogatej oferty audiobooków oraz ebooków książki nadal znajdują wiernych fanów. Dotyczy to również książek typowo branżowych z których czerpiemy konkretną wiedzę bowiem dla wielu osób to ciągle typowa książka ma w sobie to coś co przyciąga i sprawia, że z przyjemnością zanurzamy się w lekturze informacji zawartych na kolejnych drukowanych stronach.

Ebooki/Audiobooki

Nowocześniejsze formy tradycyjnych książek są z nami już od pewnego czasu i choć ich popularność rośnie to nadal nie są one w stanie w pełni zastąpić tradycyjnych książek. Mają jednak szereg niezaprzeczalnych zalet wśród których z pewnością wiodącym atutem jest to że możemy je praktycznie mieć zawsze pod ręką a poza tym nie zajmują miejsca czy to w naszym mieszkaniu czy w torbie podróżnej lub plecaku gdy chcemy zabrać ze sobą coś do poczytania na wyjazd. Szczególnie audiobooki mogą nam też doskonale umilać czas podczas podróży do pracy komunikacją miejską gdy zamiast słuchać muzyki możemy nauczyć się czegoś nowego.

Podziel się tym wpisem...Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone