Najciekawsze spotkania branżowe 2016

Najciekawsze spotkania branżowe 2016
Podziel się tym wpisem...Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone

Wiedzę można zdobywać na wiele sposobów i z pewnością każdy znajdzie odpowiednią dla siebie metodę pozyskiwania nowych informacji w dziedzinie, która go najbardziej interesuje. Z pewnością jednak jedną z metod szczególnie wartych polecenia jest udział w branżowych konferencjach i szkoleniach. Podczas nich mamy okazję spotkać praktyków biznesu, którzy praktycznie każdą przekazywaną informację mogą poprzeć swoim dotychczasowym doświadczeniem. Właśnie dzięki temu jest to doskonały sposób na zdobywanie praktycznej wiedzy, którą możemy bezpośrednio wykorzystać.

Różnego rodzaju wydarzenia związane z szeroko pojętym światem nowych technologii to też świetna okazja do poznawania innych osób ze swojej branży. Jest to doskonała okazja do networkingu i nawiązywania nowych znajomości, które mogą skutkować jakimiś wspólnymi przedsięwzięciami choć równie dobrze mogą nam też pomóc spojrzeć na pewne kwestie w zupełnie nowy sposób. Poznanie punktu widzenia innych na pewne kwestie może bowiem okazać się naprawdę cennym doświadczeniem pozwalającym nam spojrzeć z innej perspektywy na nurtujące nas zagadnienia.

Miesiące w jakich odbywają się ciekawe spotkania branżowe:

Wrzesień

Akademia Analytics

 • Kiedy: 8-9 września 2016
 • Gdzie: Adgar Plaza – Warszawa, ul. Postępu 17a

Google Analytics to narzędzie o potężnych możliwościach z których jednak zapewne zdecydowana większość z nas nie zdaje sobie sprawy. Bowiem nawet jeśli już wykorzystujemy to narzędzie analityczne to zazwyczaj korzystamy z zaledwie drobnej części jego funkcjonalności. Wystarczy tylko trochę przeklikać się przez jego panel aby przekonać się jak dużo różnego rodzaju raportów nam oferuje i jak wiele danych można dzięki temu uzyskać.

Akademia Analytics pokazuje jakie dane i w jaki sposób można pozyskać z tego narzędzia analitycznego. Przede wszystkim jednak krok po kroku naucza jak w ogóle odpowiednio je zainstalować i skonfigurować tak aby poprawnie zbierać potrzebne dane. Jednocześnie uczy również jak we właściwy sposób interpretować zdobyte informacje tak aby wyciągnąć z nich odpowiednie wnioski.

Dwudniowe szkolenie podzielone jest na dwa moduły: jeden przeznaczony dla początkujących i pozwalający uporządkować kluczową wiedzę w zakresie Analyticsa oraz drugi dedykowany już niewątpliwie bardziej zaawansowanym użytkownikom tego narzędzia pragnącym nauczyć się jak przy jego pomocy można czynić prawdziwe cuda.

WordCamp Gdynia 2016

 • Kiedy: 10-11 września 2016
 • Gdzie: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny – Gdynia, Al. Zwycięstwa 96/98

Wydarzenie obowiązkowe dla każdego kto docenia potencjał jakim dysponuje WordPress i wykorzystuje go na co dzień. Tym razem temat przewodni to kreatywność i chyba nie trzeba tłumaczyć nikomu kto miał choć trochę do czynienia z WordPressem jakie możliwości dania wyrazu swojej kreatywności zapewnia ten popularny CMS. Korzystają z niego zarówno blogerzy jak i pisarze czy graficy bowiem jest on dla nich platformą za sprawą której mogą dzielić się ze światem swoją twórczością w niczym nieskrępowany sposób.

Kreatywność w odniesieniu do WordPressa będziemy też mieli okazję poznać patrząc z punktu widzenia na to zagadnienie z punktu widzenia programistów i deweloperów. To bowiem w ich rękach ten skrypt staje się budulcem dającym możliwość tworzenia wspaniałych dzieł będących uosobieniem hasła „Code is poetry”. Poprzez kreatywne wykorzystanie WordPressa udowadniają oni, że tworzenie opartych na tym CMSie to nie jest jedynie klepanie tysięcy linijek kodu a rodzaj sztuki. Jednak ten typ sztuki trzeba umieć docenić i w tym właśnie może pomóc WordCamp Gdynia.

Internet Beta 2016

 • Kiedy: 14-16 września 2016
 • Gdzie: Centrum Edukacji Międzynarodowej WSIiZ – Tyczyn, Kielnarowa 386a

Jak chwalą se sami organizatorzy Internet Beta to miejsce spotkań pasjonatów Internetu i specjalistów dysponujących ugruntowaną wiedzą na temat nowych technologii. To możliwość nieskrępowanej wymiany doświadczeń czy opinii na temat tego co dzieje się we współczesnym świecie, którego technologia jest przecież nieodłączną częścią. Świetna atmosfera i mniej formalna forma Internet Bety z pewnością sprzyja skutecznemu networkingowi i nawiązywaniu nowych znajomości.

Internet Beta nigdy nie ma tematu przewodniego i być może to jest właśnie jedna z największych zalet tego wydarzenia bowiem dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie wśród mnóstwa prezentacji jakie co roku są przedstawiane w czasie trwania imprezy. Jednak wiedza i nowe kontakty to nie wszystko po co przybywa się co roku w okolice Rzeszowa bowiem nieodłączną częścią są wydarzenia towarzyszące, stanowiące dla niektórych tak naprawdę główny atut Internet Bety. Koncerty, różnego rodzaju imprezy taneczne czy liczne turnieje to tylko niewielka część atrakcji czekających co roku na uczestników.

Nowy Kongres Online Marketing 2016/2017

 • Kiedy: 28-29 września 2016
 • Gdzie: Multikino Złote Tarasy – Warszawa, ul. Złota 59

Cały dzień spędzony na Nowym Kongres Online Marketingu to skuteczny sposób na uporządkowanie swojej dotychczasowej wiedzy na temat działań promocyjnych online a także nauczenie się czegoś nowego. Marketing internetowy jest bowiem zagadnieniem na tyle obszernym, że zawsze znajdą się jakieś zupełnie nowe zagadnienia, których zgłębienie pozwoli nam osiągnąć jeszcze wyższy poziom zaawansowania w tej dziedzinie. Nazwiska prelegentów, wśród których będą choćby Natalia Hatalska, Maciej Lewiński, Rahim Blak czy Magdalena Daniłoś powinny być najlepszą rekomendacją przemawiającą za tym aby 28 września pojawić się w Warszawie w Multikinie Złote Tarasy. Cennym dopełnieniem kongresu są niewątpliwie organizowane na drugi dzień warsztaty, w ramach których można podnieść swoje umiejętności w zakresie wykorzystania Google Analytics, Google AdWords, E-mail Marketingu lub Facebook Ads.

Ecommerce Trends 2016

 • Kiedy: 29 września 2016
 • Gdzie: Businessman Institute – Warszawa, ul. Trakt Lubelski 40a

Konferencja Ecommerce Trends 2016 należy do grona tych wydarzeń, które każda osoba związana lub przynajmniej zainteresowana branżą ecommerce powinna uwzględnić w swoim kalendarzu. Przede wszystkim jest to miejsce to zdobywania nowej wiedzy, którą chętnie dzielą sie z uczestnikami prelegenci będący najlepszymi specjalistami opierającymi swoją wiedzę na wieloletniej praktyce. Poruszane jest szerokie spektrum zagadnień dotyczących zarówno optymalnych mdoeli biznesowych i strategii rozwoju swojego e-biznesu jak i przyszłości tego rynku.

Ecommerce Trends pozwala być na bieżąco z aktualnymi trendami, która ciągle ewoluują i zmieniają się czyniąc niewątpliwie ecommerce jedną z najbardziej dynamicznych branż. Bycie na bieżąco z tymi trendami jest więc konieczne. Jeśli jednak dla kogoś możliwość poznania aktualnych trendów i zdobycia naprawdę pokaźnej dawki wiedzy to nadal za mało powinien zwrócić uwagę na szansę zainspirowania się i to nie tylko od prelegentów ale również innych uczestników. Na Ecommerce Trends 2016 przybywają bowiem z różnych zakątków kraju osoby związane z branżą ecommerce i mające już własne doświadczenia w tym zakresie.

Październik

In Digital Marketing 2016

 • Kiedy: 5-6 października 2016
 • Gdzie: EXPO XXI – Warszawa, ul. Ignacego Prądzyńskiego 12/14

Mówiąc o konferencji In Digital Marketing 2016 bez wątpienia trzema przytoczyć co najmniej jedną liczbę jaką w tym wypadku jest 60. To bowiem właśnie tylu prelegentów będzie dzielić się swoją wiedzą podczas tego wyjątkowego wydarzenia. Absolutnie każdy powinien zatem bez problemu zaspokoić swój głód wiedzy z zakresu digital marketingu.

Oczywiście w ramach konferencji przewidziano również strefę chillout i zaplanowano after party tak aby każdy kto będzie już wyczerpany ogromną ilością wiedzy mógł nie tylko odpocząć ale również nawiązać nowe relacje. Bowiem jak każde tego typu wydarzenia również i w tym wypadku jednym z kluczowych aspektów przemawiających za pojawieniem się jest nie tylko możliwość zdobycia przeogromnej ilości wiedzy. Liczy się również możliwość nawiązania nowych znajomości, które mogą się okazać równie o ile nie większą wartością niż zdobyta wiedza.

Marketing Progress

 • Kiedy: 13 – 14 października 2016
 • Gdzie: Kino Nowe Horyzonty – Wrocław ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21

Marketing nieustannie się zmienia oferując nam coraz to lepsze możliwości promowania naszych marek. W czasie dwudniowego spotkania w ramach konferencji Marketing Progress będzie okazja lepiej przygotować na te zmiany i wykorzystać możliwości jakie one dają. Podczas licznych prelekcji będzie mowa zarówno o obecnych trendach jak i konkretnych rozwiązaniach tak więc można liczyć na naprawdę sporą dawkę wiedzy oraz inspiracji.

Jednak prelekcje to nie wszystko co ma do zaoferowania ta konferencja bowiem w jej ramach realizowane będą również warsztaty. Dzięki temu będzie możliwość zdobycia zupełnie nowych umiejętności podczas praktycznych ćwiczeń. Oczywiście podobnie jak w przypadku wielu innych konferencji tego typu niezwykle ważnym aspektem tego wydarzenia będzie możliwość wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami konferencji.

V Kongres eHandlu

 • Kiedy: 25 października 2016
 • Gdzie: MCK – Katowice, plac Sławika i Antalla 1

Bez wątpienia Kongres eHandlu to wydarzenia, które na stałe zapisało się już w kalendarzu branżowych eventów, na których z pewnością warto się pojawić. Przede wszystkim atutem jest bowiem różnorodność omawianych tematów dotykających naprawdę przeróżnych aspektów w sposób kompleksowy

Swoboda wyboru prezentacji, w których chce się uczestniczyć to bez wątpienia kolejna zaleta o której należy wspomnieć. Dzięki możliwości swobodnego przemieszczania się pomiędzy trzema scenami, na których odbywają się prezentacje możemy swobodnie dobierać sobie te tematy będące dla nas najbardziej interesującymi. Tym co powinno zwracać uwagę jest również użyteczność prezentowanych informacji. Jest to możliwe za sprawą prelekcji, które w znacznej mierze oparte są na konkretnych case study, co sprawia że przekazywana wiedza jest niezwykle praktyczna i znacznie łatwiej odnieść ją bezpośrednio do swoich potrzeb.

Oczywiście kongres jest adresowany przede wszystkim do osób w jakiś sposób związanych z ehandlem jednak tak naprawdę każdy jest w stanie wynieść z niego dla siebie jakąś wartość. Możliwość słuchania przez cały dzień prezentacji przedstawianych przez specjalistów mających niebywałe doświadczenie zdobyte przy dziesiątkach prowadzonych projektów jest bowiem niezwykle inspirująca.

I love Marketing – II edycja

 • Kiedy: 25 października 2016
 • Gdzie: Multikino Złote Tarasy – Warszawa ul. Złota 59

To już druga edycja konferencji dedykowanej przede wszystkim małym i średnim przedsiębiorstwom, których przedstawiciele w ciągu całego dnia prezentacji mogą liczyć na naprawdę pokaźną ilość informacji z praktycznie wszystkich istotnych obszarów marketingu internetowego. Będzie też okazja dowiedzieć się o trendach i tym co nas czeka w niedalekiej przyszłości.

Patrząc na samą listę prelegentów łatwo zrozumieć dlaczego 25 października warto pojawić się w Warszawie. Będzie to bowiem okazja to posłuchania specjalistów takich jak Paweł Tkaczyk, Monika Czaplicka, Michał Sadowski, Maciej Lewiński, Cezary Lech a także wielu innych. Tym co bez wątpienia wyróżnia I love Marketing są nie tylko prelegenci, których lista bez wątpienia może robić wrażenie. Cechą wyjątkową tej konferencji jest jej forma bowiem jest ona oparta na systemie grywalizacji a wynagrodzenie prelegentów zależy od tego jak zostaną oni ocenieni przez widzów. Ma to stanowić szczególną formę motywacji dla prezentujących kolejne prezentacje a jednocześnie wprowadzając pewną formę rywalizacji o uznanie słuchaczy.

Listopad

XI Targi eHandlu

 • Kiedy: 9 listopada 2016
 • Gdzie: Centrum EXPO XXI – Warszawa ul. Ignacego Prądzyńskiego 12/14

Jak już sama nazwa sugeruje mamy do czynienia z imprezą w formule targów podczas których można zapoznać się z ofertą wielu firm działających w branży ecommerce. Jest to zatem doskonałe miejsce nie tylko dla osób rozwijających już prężnie swoje sklepy internetowe ale również dla wszystkich, którzy dopiero swoją przygodę z ecommerce zaczynają oraz dla wszystkich, dla których grupą docelową są właśnie klienci działający w tej branży.

Targi eHandlu to niepowtarzalna możliwość wymiany doświadczeń właśnie pomiędzy ludźmi prowadzącymi sklepy internetowe oraz wszystkimi, którzy mają tym sklepom coś do zaoferowania i poprzez swoje produkty czy usługi mogą pomóc w ich rozwoju. Dzięki temu można nawiązać interesujące kontakty oraz wymienić się doświadczeniami bowiem to właśnie ludzie stanowią największy kapitał tych targów.

#digitalkod 5

 • Kiedy: 16 listopada 2016
 • Gdzie: Warszawa

Jest to niepowtarzalna odbywające się cyklicznie impreza w ramach której świat technologii zyskuje szansę porozumienia ze światem marketingu. Jest to doskonała okazja do tego aby zrozumieć zależności panujące w obecnym, technologicznym świecie. Dzięki temu można przekonać się, że technologia wsparta marketingiem może znacznie lepiej wykorzystać swój potencjał. Nie inaczej działa to w drugą stronę bowiem marketing ma spore możliwości wykorzystania nowoczesnej technologii w swoich działaniach czyniąc je efektywniejszymi.

Jak podkreślają sami organizatorzy to co liczy się w #digitalkod to przede wszystkim wartość merytoryczna oparta na praktycznym doświadczeniu tak więc każdy kto ceni sobie właśnie praktyczne podejście z pewnością znajdzie coś dla siebie w ramach tego wydarzenia. W ramach spotkania przewidziana jest część networkingowa bowiem kluczowy aspekt to nieograniczona możliwość wymiany doświadczeń czynienia swojej wiedzy bardziej interdyscyplinarną.

World Usability Day Poznań

 • Kiedy: 26 listopada 2016
 • Gdzie: Centrum Wykładowe Politechniki Poznańskiej – Poznań ul. Piotrowo 2

Jest to wydarzenie kierowane tak naprawdę nie tylko do osób związanych bezpośrednio z UX ale również wszystkich w jakiś sposób pośrednio związanych z kwestią użyteczności. Szeroko pojęte IT a także biznes również odnajdą się z pewnością wśród gości tego spotkania bowiem ma ono na celu przede wszystkim integrację różnych środowisk mających świadomość tego, że UX w jakimś stopniu dotyczy ich obszaru działalności.

World Usability Day ma również za zadanie budowanie świadomości dotyczącej User Experience Design i istoty tego zagadnienie, które nie funkcjonuje w próżni będąc ściśle powiązanym z różnymi obszarami. Prelegenci występujący podczas tego wydarzenia na konkretnych przykładach udowadniają, że UX to obszar wiedzy nastawiony przede wszystkim na potrzeby użytkownika.

Głównym tematem konferencji jest tym razem Zrównoważony [Zielony] UX i będzie okazja się przekonać jak obecnie można usługi i produkty przetwarzać czyniąc je zdatnymi do ponownego wykorzystania. Będzie okazja się przekonać, że dzięki temu można nie tylko dbać o środowisko ale również o użytkownika.

Podsumowanie

Artykuł ten to tak naprawdę moje subiektywne zestawienie wydarzeń interesujących z mojej perspektywy. Z pewnością wymienia tylko niewielką część ciekawych eventów skupiając się przede wszystkim na e-marketingu. Będzie on aktualizowany na przestrzeni czasu o nowe wydarzenia, których tak naprawdę ciągle przybywa i każdy kogo interesuje nie tylko wspomniany e-marketing ale również inne obszary związane z nowymi technologiami z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Jeśli ktoś nie zgadza się z moją listą a dodatkowo chce być na bieżąco z interesującymi wydarzeniami to z pewnością warto regularnie zaglądać na strony:

crossweb.pl
spotkania-it.pl

Stanowią one ogromną bazę różnego rodzaju spotkań, konferencji, kongresów i wszelkiego rodzaju innych eventów związanych z szeroko pojętą branżą nowych technologii. Sam z nich korzystam już od pewnego czasu do znajdowania kolejnych interesujących wydarzeń branżowych i mogę te dwa serwisy szczerze polecić.

Podziel się tym wpisem...Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone