School of New Media – podsumowanie

School of New Media – podsumowanie
Podziel się tym wpisem...Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone

Wygoda

Trzecim fundamentem School of New Media jest wygoda choć moim zdaniem jeszcze lepiej pasuje tu określenie elastyczność. Od samego początku mieliśmy bowiem możliwość wyboru pomiędzy trzema formami uczestnictwa w SONM. Można było bowiem wykupić pełen pakiet zajęć i w ten sposób mieć wstęp na wszystkie zajęcia organizowane podczas 8 zjazdów. Jednak jeśli kogoś nie interesował pełen pakiet mógł też zdecydować się jedynie na konkretną specjalizację i uczestniczyć we wszystkich odbywających się w ramach niej zajęciach.

Mimo wszystko zakładam, że najciekawszym dla wielu osób rozwiązaniem była opcja numer trzy a więc możliwość wykupienia dostępu jedynie do konkretnych zajęć co dawało tak naprawdę możliwość stworzenia sobie swojej własnej ścieżki edukacyjnej w ramach School of New Media i nauki dokładnie tego co uznało się za najbardziej potrzebne. To właśnie ta opcja zakupu pojedynczych zajęć jest ucieleśnieniem wygody jaką oferuje SONM nie narzucając sztywnego programu nauki, który w tym wypadku tak naprawdę zależy od każdego z nas.

Taki poziom indywidualnego dostosowania programu edukacji to tak naprawdę coś o czym możemy jedynie pomarzyć w przypadku klasycznych studiów. Samodzielnie dobieramy bowiem zakres potrzebnej nam wiedzy a dodatkowo możemy ją tak naprawdę przyswajać we własnym tempie. School of New Media to bowiem szkoła w której nie ma egzaminów czy goniących nas terminów zaliczeń. Kontakt z prowadzącymi zajęcia jest możliwy praktycznie w dowolnej chwili co w połączeniu z faktem, że po każdych zajęciach otrzymuje się dostęp do wszelkich związanych z nimi materiałów daje możliwość wielokrotnego powracania do poruszanego zagadnienia już we własnym zakresie.

Mogłoby się wydawać, że ten brak egzaminów i takiego wynikającego z nich swoistego rygoru będzie problemem. W SONM jednak nikt nikogo nie musi dodatkowo zachęcać do nauki bowiem każdy świadomie zdecydował się na uczestnictwo w tym projekcie, zdając sobie sprawę że robi to tak naprawdę dla siebie.

Podziel się tym wpisem...Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone