Relacja z TechKlub Kraków – #MakeTechHuman

Relacja z TechKlub Kraków – #MakeTechHuman
Podziel się tym wpisem...Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone

Idea Techklubów realizowana już od pewnego czasu w całej Polsce niewątpliwie była potrzebna. Jest to cykl spotkań, który ciężko porównać z czymkolwiek innym bowiem daje nam możliwość spojrzenia na świat technologii z naprawdę szerokiej perspektywy poruszając przeróżne jego obszary. Niewątpliwie buduje naszą świadomość czasów w jakich żyjemy a technologia jest bez wątpienia nieodłącznym ich elementem.

Z racji tego, że czerwcowy Techklub był już ostatnim w tym „sezonie” organizatorzy postanowili poruszyć właśnie temat technologii jako takiej i tego czym jest trend #MakeTechHuman. Właściwe postrzeganie technologi jest bowiem niezwykle istotne w czasach gdy jest ona obecna w naszym życiu praktycznie na każdym kroku. W dodatku już istniejące rozwiązania technologiczne dają naprawdę szerokie możliwości wykorzystania swojej kreatywności do tworzenia rozwiązań niezwykłych, za sprawą których nasze życie może zmieniać się na lepsze. Podczas trzech prezentacji dostaliśmy niepowtarzalną szansę przekonania się, że warto spojrzeć na świat technologii z nieco innej strony niż dotychczas.

Wprowadzenie do trendu #MakeTechHuman – Ela Wróbel

Pierwsza prezentacja przedstawiana przez Elę Wróbel idealnie wpisała się w motyw przewodni w wyraźny sposób akcentując trend #MakeTechHuman. Na początek mieliśmy bowiem okazję dowiedzieć się czym jest ów trend. Okazało się, że zgodnie z jego założeniami technologia powinna funkcjonować w służbie człowiekowi zmieniając jego życie na lepsze i pozwalając działać bardziej efektywnie. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że już jakiś czas temu globalną debatę na ten temat zainicjowała Nokia. W ramach swojej akcji powołała tak zwanych „agentów zmiany” a więc osoby, które ich zdaniem doskonale wpisują się w trend zmiany świata na lepsze przy wykorzystaniu technologii.

Po omówieniu trendu przyszła pora na przyjrzenie się jak właściwie Polacy korzystają z technologii. W tym celu rzuciliśmy okiem na dane jakie zawiera TrendBook Natalii Hatalskiej, które okazały się niezwykle interesujące. Okazało się bowiem, że Polacy korzystający z Internetu nie są obojętni wobec technologii i naprawdę interesują się tym jak zmienia się technologiczny świat i co nowego nam przynosi. W większości pozytywnie też oceniają wpływ technologii na nasze życie widząc jak wiele dobrego może ona przynieść gdy zostanie właściwie wykorzystana.

Ciekawie zrobiło się jednak gdy zagłębiliśmy się bardziej w dane zawarte w Trendbooku bowiem okazało się, że w przypadku grupy wiekowej 25-34 występuje największy odsetek osób nie mających zdania na temat tego czy faktycznie wpływ technologii można ocenić jako pozytywny co jak słusznie zwróciła uwagę Ela Wróbel może świadczyć o tym, że to właśnie ta grupa wiekowa jest właśnie najbardziej świadoma i dostrzega zarówno jasne jak i ciemne strony rozwoju technologicznego.

Podziel się tym wpisem...Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone