Relacja z targów pracy Kariera IT

Relacja z targów pracy Kariera IT
Podziel się tym wpisem...Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone

W dniu 21 listopada miałem przyjemność uczestniczyć w targach Kariera IT. Zorganizowane one zostały w Hotelu Holiday Inn City Centre, który wprawdzie jak się okazało nie zapewniał przesadnie dużej ilości miejsca jednak jakoś wszystkich udało się pomieścić. Z racji tego że były to targi pracy sporym zainteresowaniem cieszyły się stoiska firm, na których można było lepiej poznać konkretnych pracodawców, porozmawiać z ich pracownikami a także zostawić swoje CV w przypadku zainteresowania uczestnictwem w procesie rekrutacyjnym.

Mnie w targach Kariera IT jednak znacznie bardziej zainteresowały prelekcji mające się odbywać w ich trakcie. Były one prowadzone równolegle w dwóch salach tak więc niestety niemożliwe było uczestnictwo we wszystkich. Zostały one jednak rozplanowane na tyle dobrze, że spośród tych najbardziej mnie interesujących żadne się nie nakładały i mogłem bez problemu wysłuchać tego co najbardziej mnie interesowało.

Lista prelekcji w których uczestniczyłem prezentowała się następująco:

  • AngularJS – prawdopodobnie robisz to źle! – Krzysztof Ścira
  • Skalowanie Scrum – kolejny krok ku zwinności organizacji – Jakub Bażela
  • Czym różni się programowanie profesjonalne od programowania na ‘egzamin’? – Tomasz Kunicki (Adrem Software)
  • Nie daj się przesiać przez sito – Katarzyna Fijałkowska (Pracuj.pl)
  • “BI or not to BI” – czym  jest Business Intelligence i kim jest specjalista BI? – Jakub Perlak (JCommerce)
  • 3 rzeczy, które możesz zrobić dziś, by przyśpieszyć rozwój w wymarzonym kierunku – Iza Wojtaszek
  • Jak (nie) grać w gamedev – Łukasz Boruń

W czasie trwania targów okazało się niestety, że nie wszystkim prelegentom udało się dotrzeć. Dlatego właśnie nie odbył się wykład pana Adama Mizerskiego której tematem miało być „Okiem szefa IT – certyfikaty czy osobowość  – łowca certyfikatów czy praktyk?”. Na szczęście została nam udostępniona stosowna prezentacja. Z kolei prelekcja pani Izy Wojtaszek została nam zaprezentowana w formie materiału wideo nagranego podczas jednej z wcześniejszych edycji targów IT odbywających się w tym roku.

Podziel się tym wpisem...Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone