Relacja z konferencji Ciemna Strona UX#2

Relacja z konferencji Ciemna Strona UX#2
Podziel się tym wpisem...Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone

Z kolei Radosław Taraszka wspomniał o tym, że UX choć jest niezwykle istotne to nie jest jedynym elementem procesu projektowego. Specjalista UX musi więc brać pod uwagę potrzeby innych i nie zakładać, że zawsze ma rację. Następnie zobaczyliśmy jak NGO powinny sobie radzić we współczesnym świecie korzystając z dostępnych technologii oraz aplikacji. Okazało się to istotne przede wszystkim dla potrzeb skutecznego budowania zespołu w organizacjach tego typu. Jednym z głównych problemów NGO jest bowiem spora rotacja zespołu, nad którym znacznie łatwiej zapanować przy wykorzystaniu aplikacji takich jak Slack. Uwagę poświęcono również social mediom, które powinny być przez organizacje trzeciego sektora wykorzystane z jednej strony do komunikacji celu a jednocześnie do sprawnej komunikacji, która w ten sposób może być maksymalnie ułatwiona.

Dość nietypowo swoją prezentację rozpoczął jeden z ostatnich prelegentów występujących tego dnia a mianowicie Igor Farafonow. Już na samym początku podkreślił on, że jego prezentacja ma aż 100 slajdów co wielu osobom mogło sugerować, że ciekawie to z pewnością nie będzie a całe wystąpienie będzie się opierać jedynie na prezentacji kolejnych stron i szybkim komentowaniu tego co na nich widać. Było to jednak niezwykle mylne przeświadczenie bowiem szybkie tempo ze względu na ograniczony czas faktycznie było i kolejne slajdy umykały w mgnieniu oka. Igor okazał się jednak charyzmatycznym mówcą i w niesamowity sposób potrafił przyciągnąć naszą uwagę. Prezentował on przy tym mnóstwo praktycznych przykładów na bazie których obalał kolejne mity związane nie tylko z UX ale wogóle z kwestią projektów internetowych.

Rozprawił się między innymi z mitem bezużyteczności czcionki Comic Sans, która u wielu osób wywołuje jedynie uśmiech politowania. Jak się okazało w specyficznych sytuacjach nawet z pozoru tak kuriozalna decyzja wcale nie musi się okazać złym posunięciem a będzie wręcz doskonale współgrać z grupą docelową danego projektu. Była też poruszona kwestia estetyki, która wbrew obiegowej opinii wcale nie musi iść w parze z użytecznością na dowód czego też zostały nam zaprezentowany przykłady konkretnych portali internetowych, w przypadku których właśnie tak jest.

Podziel się tym wpisem...Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone